Автокрани з Китаю – сервіс та обслуговування в Україні з урахуванням сезонності

27.06.2023

Наразі азійські автокрани купити в Україні не є проблемою, це вкрай затребувана спецтехніка в Україні: окрім доступної ціни і потужних можливостей, автокрани з Китаю мають доволі прийнятні умови щодо обслуговування та проведення ремонтних робіт в гарантійний та післягарантійний терміни.


Які торгові марки китайських виробників кранів представлено в Україні?

Багато українських продавців спецтехніки пропонують і продають автомобільні крани від таких китайських відомих торгових марок, як:

  • Zoomlion – китайський бренд від машинобудівельної компанії Zoomlion Construction Mechanical Industry Company, який є частиною ТОП-5 світових виробників будівельної техніки. Крім автомобільних кранів, бренд Зумліон знаний в світі за такими групами товарів як екскаватори, бетононасоси, бетонозмішувачі, бульдозери, навантажувачі, прибиральні машини тощо. Автокрани Zoomlion представлено на нашому сайті. Кранові установки Зумліон встановлюються на спеціальні шасі власного виробництва, а також сумісні дорожні вантажні шасі, наприклад, від TM JAC.
  • XCMG – китайське виробництво Xuzhou Construction Machinery Group In., крани виготовляються за ліцензією знаних брендів LIEBHERR (Німеччина) та KATO (Японія). Автокрани XCMG на спеціальних шасі, що мають спільну раму з крановими установками, представлено в Україні нашою компанією.

    Ми пропонуємо автомобільні крани XCMG з вантажопідйомністю від 8 до 50 т, а також можна під замовлення купити автокран з вищою вантажопідйомністю. Також на продаж та монтаж на вантажівки пропонуються тросові крани-маніпулятори від цієї торгової марки. Взагалі цей бренд не обмежується виробництвом кранів і кранів-маніпуляторів, а також пропонує землерийну та дорожню техніку.
  • SANY (а також дочірня торгова марка Palfinger Sany – спільне виробництво автокранів Австрія-Китай). Потужні кранові установки (діапазон вантажопідйомності від 25 до 800 т), що встановлюються як на дорожні, так і спеціальні вантажні шасі. Ця торгова марка також відома такими видами землерийної та дорожньо-будівельної спеціальної техніки, як екскаватори, автобетононасоси, катки для асфальту, навантажувачі тощо.

Як отримати сервіс та ремонт автокранів в Україні?

Головне для будь-якої спеціальної техніки, яка працює, в тому числі і для автомобільних кранів, – це відсутність простоїв внаслідок поломок. Тому для такої техніки важливо забезпечити:

  • Можливість виконання планового та позапланового сервісного обслуговування
  • Наявність необхідних ремкомплектів для оперативного виконання термінових ремонтних робіт щодо усунення поломок, аби якнайшвидше повернути техніку в роботу.

Багато продавців кранової техніки не в змозі забезпечити виконання гарантійних зобов`язань, а також запропонувати професійні послуги з виконання сервісу та ремонту. Звернувшись в компанію «УкрАвтоКомплект», ви зможете отримати професійний рівень виконання обслуговування та ремонтів кранової техніки. Наша компанія має необхідні виробничі ресурси для виконання сервісно-ремонтних робіт будь-якої складності.


Основні поради, які дадуть змогу уникнути поломок кранів

Користувачі автокранів зможуть на 100% використати термін експлуатації кранової установки, що вказані в її технічному паспорті, якщо дотримуватимуться наступних умов:

  1. Не перевантажувати кранову установку. Зазвичай виробники надають своїм підйомним механізмам «запас міцності» мінімум на 25 відсотків вищий за той, що вказано в технічному паспорті. Це так званий «захист від дурня»: незважаючи на те, що сучасні крани мають вбудовану електроніку, яка сповіщає про перевантаження, часто бувають випадки, коли оператори кранів вимикають систему, або може скластись ситуація, коли вбудована система захисту від перевантажень може зламатись. Якщо ж перевантаження все ж таки відбудеться, то автокран може перекинутись на бік або взагалі впасти.
    d02
  2. Робота з вантажами – тільки з розкладанням виносних опор. Окрім перевантажень, до перекидання автокранів може привести робота на машині з нерозкладеними або недостатньо розкладеними виносними опорами, які потрібні для надання крану гарантованої стійкості і впевненого зчеплення з поверхнею землі.maxresdefaultphoto_291715
  3. Робота поблизу ЛЕП із урахуванням правил безпеки. Крани та автовишки мають найбільші ризики, коли працюють поблизу опор та силових кабелів на лініях електропередач. Аби уникнути травм внаслідок ударів електричним струмом, необхідно не тільки не допускати зіткнення стріли крана з силовим кабелем, але й не давати стрілі крана наблизитись до силових дротів ближче ніж 1,2 м (в діапазоні 0,5-1,2 м дуже великий рівень травматизму кранівників від ударів електрострумом, також можуть постраждати люди поряд з краном від крокової напруги). Місце роботи кранів в таких умовах має бути обов`язково обгородженим. Взагалі, кран має працювати там, де в 30 м немає об’єктів ЛЕП, а системи сповіщення, які попереджують про критичне наближення крана до ЛЕП, мають бути в робочому стані та ввімкнені.
    1647593798948_bulletin avtokran-LEP 930ad3eadfb57642c1e5c96a6ab2041b
  4. Надійне фіксування вантажів. Неправильна робота з кранами може перебувати в банальному падінні вантажу, який було недостатньо добре зафіксовано. Також вантаж може впасти внаслідок більш серйозних проблем (якщо обірвався трос, розірвався канат, є несправності крюкового захвату, строп тощо).
  5. Дотримання правил дорожнього руху (ПДР). Автокран – це вантажний автомобіль, який до місця виконання вантажно-розвантажувальних робіт їде по тих самих трасах, що й інші легкові та вантажні автомобілі. Недотримання ПДР може привести до ДТП, і тоді кран не потрапить на місце призначення. Також внаслідок ДТП може постраждати і водій, який одночасно є і кранівником.

Експлуатація автомобільних кранів взимку: як уникнути позапланових поїздок на сервіс та ремонт?

Особливо складні умови експлуатації кранових установок спостерігаються в холодні пори року.

Коли взимку температура повітря знижується, досвідчені кранівники роблять наступні кроки:

  1. Підбір палива, трансмісійних олій та робочих рідин відповідно до сезону. Від цього залежить потужність техніки, швидкість виконання робіт та витрати палива. Якщо використати літнє дизельне паливо, можна забруднити паливопровід і паливний фільтр тонкого очищення, тому що вони будуть забити парафіном, який випав в осад. А у трансмісійних олій та робочих рідин із зниженням температури повітря збільшується в`язкість. В’ язкість – ключовий параметр, який впливає на працездатність кранів при низьких температурах, так як із збільшенням в`язкості погіршуються всмоктувальні здібності насоса, який може припинити прокачувати робочі рідини та олії, які були використані не в той сезон. Також внаслідок збільшення в`язкості олій редуктор моста буде теж перевантаженим, і це може стати причиною пошкодження карданного валу. Чітко дотримуйтесь вимог до палива, робочих рідин та трансмісійних олій, які мають використовуватись в автокранах при низьких температурах повітря.
  2. Взимку потрібно підігрівати робочі рідини, аби гідропривід в автомобільному крані нормально працював. Підігрів робочих рідин виконується поетапно. Сучасні кранові установки мають вбудовані бортові комп`ютери, на них відображаються дані, згідно з якими можна контролювати температуру робочих рідин у гідравлічній системі.
  3. Спостерігайте стан штоків гідроциліндрів, на які взимку потрапляє волога, сніг, бруд, – це може стати причиною виходу з ладу брудозйомників та ущільнювачів з гуми. Не залишайте штоки довгий час відкритими і своєчасно чистіть їх: примерзлий бруд та кірки льоду можна видалити, якщо перед початком роботи крану спочатку прогріти гідросистему.
  4. Під час перепадів температури може виступити конденсат на механізмах. Конденсат може стати причиною появи корозії та замикання електрики. Працездатність електрообладнання напряму залежить від того, як ви вчасно будете прибирати конденсат.
  5. Слідкуйте, як змотується трос на вантажному барабані під час морозів: можливі втрати еластичності і як наслідок, – пошкодження, яке призведе до зіпсування вантажної лебідки.

Загальні поради, як подовжити термін експлуатації кранів

  1. Дотримуйтесь термінів планового сервісу кранової техніки.
  2. Виконуйте вимоги правил експлуатації, охорони праці та техніки безпеки.
  3. Перед кожними вантажно-розвантажувальними роботами потрібно оглянути та перевірити технічний стан автомобільного крана.
  4. Крани не можна використовувати, якщо робочий майданчик погано освітлено, під час сильного вітру та опадів, в періоди різких перепадів температури.

Світлини: джерело інтернет