Чим відрізняється мулосос від асенізатора
З появою в містах безлічі підприємств, центральних та водостічних каналізацій виникла потреба у спеціалізованій техніці, яка може вирішити низку завдань:
- вивезення рідких відходів із підприємств та інших об’єктів.
- запобігання та усунення наслідків підтоплень, викликаних погодними факторами.
- очищення автономних мереж каналізації, відкачування відходів у крохмало- і жироуловлювачах, якими обладнані підприємства громадського харчування.
Всі ці проблеми можна вирішити за допомогою спеціалізованої вакуумної спецтехніки.
Вакуумні машини бувають декількох типів:
- асенізатори
- мулососи
- універсальні вакуумні (каналопромивальні).
Різниця між асенізатором та мулососом
Щодо універсальних каналопромивальних машин – їх призначення полягає в механізованому очищенні зливних, каналізаційних та загальносплавних мереж.
А ось асенізатори та мулососи входять до групи так званих вакуумно-фекальних машин, їх часто плутають, порівнюють та шукають різницю: обидва типи машин використовуються для вивезення каналізаційних стоків із септиків, вигрібних ям, а також за їх допомогою можна здійснювати відкачування води із затоплених підвалів, бункерів.
Асенізатори та мулососи багато в чому схожі, їх складно розрізнити на вигляд, але є відмінності по конструкції і призначенню:
- Асенізатор здатний виконувати відкачування рідких стоків, нечистот.
- Мулосос застосовують у випадках, коли потрібно видалення за допомогою сильного напору води більш щільних відкладень – пісок, жир, мул.
Особливості асенізаторних машин
Асенізатор комплектується цистерною з вакуумним обладнанням, яке відрізняється незначною потужністю. З цієї причини машина може забезпечити відкачування і вивезення тільки рідких фракцій нечистот і стоків.
За рахунок створеного розрядження, зібрані в септиках, вигрібних ямах відходи через гофрований армований шлаг надходять до цистерни. Серед відмінних рис машини відзначимо незначну глибину, з якої можливе відкачування, і відсутність гідропістолета, необхідного для промивання очищених ємностей.
Особливості конструкції мулососних машин
На відміну від асенізатора, техніка цього класу забезпечує відкачування та вивезення рідких та твердих фракцій відходів. З цієї причини машина відрізняється потужнішою вакуумною установкою та вдосконаленою складною конструкцією.
У комплектацію автомобіля входить насосне обладнання високого тиску, гідропривід із пістолетом, який підключений до шлангу, намотаного на барабан. В окремих випадках довжина рукава сягає 60 метрів.
На деякі моделі встановлюють стрілу-маніпулятор за допомогою якої можна забезпечити переміщення рукава.
Основна відмінність полягає в наявності системи фільтрації у цистерні. За рахунок цього обладнання вдається розділяти відходи, що відкачуються на фракції. Передбачено розподіл ємності на окремі відсіки:
- для води, яка використовується для розмивання твердих відходів фракцій, мулу. Подача води під високим тиском через пістолет дозволяє зруйнувати відкладення з різним ступенем спресованості. Після цього можна здійснювати відкачування відходів. Вода потрібна для промивання ємності після розвантаження.
- для збирання відходів. За рахунок системи фільтрації вдається відокремити технічну воду та злити її, на утилізацію відправляються лише тверді компоненти стоків, мул.
Що краще – илосос чи асенізатор?
Порівняно з асенізатором продуктивність мулососа збільшена вдвічі. Але й вартість експлуатації такої техніки вища. Тому недоцільно використовувати такі машини для відкачування звичайних стоків з невеликої глибини. Економічно вигідно для таких цілей застосовувати асенізатор. Свою роль відіграють і збільшені габарити мулососа, він зможе проїхати не на кожну ділянку.
Широке застосування отримали обидва види спецмашин. Вибирати певний тип потрібно з урахуванням завдань, які потрібно вирішити. Допомогу у виборі вакуумної машини, яка потрібна саме вашому ЖКГ, отримаєте у відділі продажів компанії “УкрАвтоКомплект”.
Фото – власні, партнерські та інтернет.