Нюанси експлуатації КМУ влітку

31.07.2023

Що таке літо? Це сонце, спека, рясні опади, посуха, пил, комахи. Влітку, як і взимку в умовах клімату України часто відбуваються різки перепади температури. Всі вищезазначені факти можуть бути причинами, коли страждатиме спецтехніка, в тому числі крано-маніпуляторні установки (КМУ) і оператори-кранівники, які працюють на машинах з кранами-маніпуляторами.


Безпека операторів КМУ у літній період

Здоров’я людини влітку під час роботи на спецтехніці схильна піддається найбільшій небезпеці. Оператор КМУ (кранівник) не є виключенням. При нагріванні поверхні деяких частин КМУ дуже швидко розжарюються. Дотик до них може спричинити опіки, які слід обробити холодною водою і накласти пов’язку до приїзду медичної допомоги. При роботі на КМУ зсередини у спеціальній кабіні необхідно пам’ятати про системи кондиціювання. Якщо таких немає, тоді потрібно відкрити вікна.

Під час роботи зі спецтехнікою в спеку також не можна палити і проносити на робочий майданчик легкозаймисті суміші. Одна іскра може призвести до пожежі чи вибуху. Робочий персонал повинен бути одягнений відповідно і мати захисний головний убір, який захистить не тільки від механічних пошкоджень, а й від сонячного удару. Сонцезахисні окуляри допоможуть і зберегти зір, і у правильному напрямку скоригувати роботу КМУ.


Нюанси експлуатації КМУ із буровою установкою в літній період

Літо – сприятливий період для роботи на КМУ із буровою установкою (так звані бурокрани).

Однак, високі температури мають свій негативний вплив на апаратуру. Насамперед страждають матеріали, з яких виготовлені деталі. Будь-який матеріал починає плавитися за певної температури або стає пластичним, змінюючи форму. Подібні зміни, на жаль, у більшості випадків є незворотними. Вирішити цю проблему можна при належному охолодженні рухливих вузлів бурильно-кранової установки. Крім цього, все більше починають випускати установки зі спеціальних нових матеріалів, на кшталт композиційних, що включають комплекс найкращих властивостей об’єднаних матеріалів.

Гідравліка так само не залишається поза увагою. Якщо взимку важливо пам’ятати про додатковий обігрів рідин у ній, то влітку – про охолодження. Рідини можуть закипіти і зруйнувати зсередини механізми, збивши всю роботу установки.

З відсутністю дощів влітку приходить посуха. Пил і бруд із доріг піднімається вгору, потрапляючи у різні щілини. У цьому випадку від забруднення запобігає належному очищенню обладнання водними розчинами.

Електроніка теж страждає на високі температури. При перегріві вона може збоїти, повністю виходити з ладу чи помилку. Щоб відремонтувати електронні системи, варто звернутися до фахівців, оскільки не завжди можна знайти необхідні запчастини. До того ж це дуже кропітка робота, яка потребує акуратності.

Трохи згодом обговоримо, як потрібно користуватись автокранами, КМУ та автовишками взимку, аби запобігти виникненню поломок в підіймальних механізмах.

Фото – джерело інтернет.