Нюанси вибору та купівлі китайських автокранів та КМУ
Вже не для кого не є секретом, що зараз усюди домінує китайська кранова спецтехніка. В Україні також ви можете кран-маніпулятор або автокран купити, які мають китайське походження. І, попри всі сумніви та деяку недовіру до азійських підіймальних механізмів (як багато років діючий стереотип до всього «китайського»), сучасні автомобільні крани та крано-маніпуляторні установки від китайських торгових марок – це високотехнологічні види спеціальної техніки, від якої напряму залежить розвиток і, відповідно, майбутнє таких галузей світової і нашої локальної економіки, як будівництво будівель та доріг, житлово-комунальний сектор, товарна та поштова логістика, енергетика, інженерні та транспортні мережі тощо.
На які параметри слід звернути увагу, коли обираєте китайський кран чи кран-маніпулятор?
Цікаво, що і автомобільні крани на вантажних шасі, і крано-маніпуляторні установки, які встановлюють на шасі, тягачі, бортові платформи, самоскиди, сміттєвози, трактори та інші транспортні і навіть судноплавні засоби , – це підіймальні механізми з однаковими видами технічних характеристик, за якими покупець обирає потрібну модель кранової установки.
Основні параметри вибору – це:
- Максимальний вантажний момент (Max lifting moment) – добуток вантажопідйомності на максимальному вильоті стріли на цей самий максимальний горизонтальний (чи гідравлічний) виліт. Часто на форумах кранівників можна зустріти термін «максимальний момент перекидання» – величина, яка визначає стійкість машини з крановою установкою проти перекидання. Ці терміни, вантажний момент і момент перекидання, тотожні.
І ось прямо зараз маємо повідомити, що в технічних характеристиках спецтехніки з Китаю цей параметр вимірюється в кНм, кН*м (кілоНьютон на м), тоді як європейські виробники надають інформацію про вантажний момент у тм (тонна на м). Як зорієнтуватись недосвідченому покупцю і порівняти кНм з тм? Існує практика максимального спрощення в цьому питанні – просто поділіть кНм на 10 і отримайте значення вантажного моменту в тм (і навпаки – помножте тм на 10 і отримаєте вантажний момент у кНм). Проте, дуже досвідчені в нюансах кранової техніки фахівці і шанувальники теорії фізики вважатимуть такий спосіб переведення одиниць виміру некоректним: насправді значення моментів в кНм потрібно ділити не на 10, а на 9,80665 (таку цифру пов’язують з прискоренням вільного падіння g=9,80665 м/с2, яке у фізиці враховується під час вимірювання вантажного моменту в тоннах-сил на метр (тс/м), що більш правильно і точно, ніж просто тм). Але не будемо ускладнювати і без того складне сьогодення, тому зупинимось на дільнику/множнику, що дорівнює 10. Але все ж таки не забувайте, що поділивши кНм на 10, ви отримаєте занижені значення вантажних моментів у тм, тобто маєте деяку «фору» в ресурсах, порівнюючи китайські крани та маніпулятори з європейськими аналогами, які мають майже однакові вантажні моменти.- Також до важливих параметрів вибору належать вищезгаданий максимальний горизонтальний (гідравлічний) виліт (Max hydraulic outreach), а також значення вантажопідйомності на мінімальному (Max lifting capacity) та максимальному значеннях вильоту стріли.
- Ще фахівці обирають модифікацію кранів та КМУ за кількістю секцій стріли (The number of sections). Це теж важливий параметр, який бере участь під час вибору техніки.
Не зважаючи на країну походження кранових та крано-маніпуляторних установок, існує пріоритет в ранжуванні наданих вище технічних характеристик:
- Автокрани обирають, насамперед, за значенням вантажопідйомності на мінімальному вильоті стріли. Як правило, це значення обов’язково присутнє в назві моделі. Наприклад, найбільш популярна модель XCMG QY25K5D – 25-тонний автокран (25 т – максимальне навантаження на стрілу на її мінімальному вильоті).
- Що стосується КМУ, то їх сортують в загальному асортименті будь-якого бренду і всередині серій маніпуляторів за значенням максимального вантажного моменту. А вже потім обирають потрібну модифікацію, дивлячись на значення максимальних вантажопідйомності та вильоту, а також кількості секцій.
Де купити автокрани та крани-маніпулятори з Китаю?
Компанія «Укравтокомплект» до лютого 2022 року була одним із найуспішніших та найактивніших продавців таких знаних білоруських автомобільних кранів, як бренд МАШЕКА на базі вантажних шасі МАЗ.
Наразі нові білоруські кранові установки в Україну не імпортуються з відомих причин. Але у такого провідного гравця українського ринку авто- і спецтехніки, як наша компанія, обов’язково в асортименті, що пропонується, мають бути різноманітні кранові та крано-маніпуляторні установки, щоб мати можливість задовольнити попит наших постійних та нових покупців. Тому з 2022 року ми пропонуємо купити автокран або кран-маніпулятор від торгової марки XCMG. Прямі поставки в Україну з Китаю вже повністю відновились, і тому ви можете купити наступні види підіймайльних механізмів:
- Автомобільні крани XCMG на спеціальних шасі. Вантажопідйомність від 8 до 50 тонн (під замовлення можна придбати кран з вантажопідйомністю понад 50 т). Також ми можемо запропонувати купити автокрани Zoomlion на шасі JAC або інших відомих вантажних брендів.
- Тросові КМУ XCMG, в яких телескопічна стріла має конструкцію, подібну до літери L (трохи згодом ми розкажемо про те, які переваги мають тросові КМУ в порівнянні з шарнірно-зчленованими аналогами). Максимальний вантажний момент – від 7 до 52 тм, навантаження в діапазоні від 3 до 20 тонн. Максимальний горизонтальний виліт – 10-23 м.
Звернувшись до менеджерів з продажу нашої компанії, ви зможете купити потрібну вам модель автомобільного крана чи маніпулятора, не забувайте, що в нашому асортименті є не тільки техніка з Китаю, а і європейські шарнірно-зчленовані КМУ з Італії та Австрії.
Більше того, ми не тільки продаємо кранову спеціальну техніку, але й встановлюємо її на шасі, тягачі, бортові платформи, самоскиди, сміттєвози тощо.
В наступних наших матеріалах розкажемо про те, де відремонтувати автокран чи кран-маніпулятор, або зробити їм необхідне технічне обслуговування, також докладніше зупинимось на такому важливому питанні, як експлуатація і сервіс кранової спецтехніки взимку.
Світлини: джерело інтернет