Обираємо бортові платформи з КМУ
Бортові платформи, відкриті або які мають тентове покриття, а також в яких за кабіною вантажівки або за кузовом встановлено кран-маніпулятор, дуже поширені. Бортові платформи з КМУ – це спецтехніка в Україні, яка має досить багато переваг, що й забезпечило їй велику популярність серед тих, хто займається транспортуванням товарів різного призначення.
Які матеріали використовують для виготовлення бортових платформ?
Матеріал, з якого буде виготовлена бортова платформа, підбирається виходячи з типу вантажу, що перевозиться.
- Алюмінієва платформа легка та практична. Алюміній не схильний до корозії, тому не варто турбуватись щодо утворення іржі.
- Металева бортова платформа з аналогічними габаритами матиме нижчу ціну, буде більш жорстка, важка і міцніша за алюмінієву, але вона не така стійка до корозії.
Борти з алюмінію або сталі – як обрати?
Алюмінієві платформи дозволяють скоротити витрату палива та навантаження на шасі автомобіля. Оскільки вище було відмічено, що металева бортова платформа дешевша за аналог з алюмінію, то борти зі сталі відмінно підходять, якщо у вас обмежений бюджет. Металеві борти міцніші за алюмінієві, але швидко втрачають початковий зовнішній вигляд.
Кран-маніпулятор: за кабіною чи за кузовом?
Наразі достеменно не можна сказати, який варіант встановлення КМУ є більш затребуваним: за кабіною або за кузовом. На дорогах України можна зустріти обидва варіанти. Це залежить від тих задач, які планує вирішувати за допомогою бортової платформи з КМУ власник цієї спецтехніки. Варіант розміщення КМУ за кузовом характерний для автопоїздів – тоді кран-маніпулятор може розвантажувати і основну вантажівку, і причіп.
Вище подана світлина демонструє, що при встановленні КМУ позаду кузова у власника автопоїзда є чудова можливіть за допомогою стріли крана розвантажувати зміст кузова причепа.
Розташування крано-маніпуляторної установки тільки за кабіною вантажівки характерно для транспортних засобів з кузовами, які мають заднє розвантаження (самоскиди, самоскидні напівпричепи та причепи, сміттєвози із заднім розвантаженням тощо).
Фото – джерело інтернет.