Пікапи 4х4 – “золота середина” між позашляховиками та малотоннажними вантажівками

01.11.2023

Повнопривідний пікап з колісною формулою 4х4 – окремий вид автівок, які вже понад сторіччя відомі та прийшлись до душі автомобілістам у всьому світі. Пікапи виготовляють такі всесвітньо відомі автомобільні бренди, як Dodge, Chevrolet, GMC, Peugeot, Nissan, Mitsubishi, Toyota, JAC і навіть Tesla.

Місце будь-якого пікапа в модельному ряді всіх відомів типів автівок знаходиться між традиційними позашляховиками та вантажними автомобілями з малою тоннажністю. Чому це так? Це тема нашої сьогодняшньої статті.


Які бувають сучасні пікапи?

Сучасна конструкція пікапа – це повнопривідний вантажопасажирський автомобіль, в якому є:

  • Критий пасажирський салон (може бути 2-двірна однорядна кабіна на 2 місця, а також є 4-двірна екіпажна дворядна кабіна на 5 місць, де у другому ряді можуть сісти додатково 3 пасажири).
  • Просторий вантажний кузов – бортова платформа, яка або відкрита, або опціонально може бути закрита знімним дахом (так званий кунг) або тентом.

Класифікація пікапів ведеться за розміром вантажного кузова та типом кабіни. Пікапи бувають:

  • легкового типу із 2-місною кабіною
  • компактні пікапи на рамному шасі із залежною ресорною задньою підвіскою
  • середні пікапи з 4-двірною дворядноюю кабіною
  • повномірні пікапи в двох версіях (легка та важка), що мають довжину більше як 5500 мм і ширину до 2000 мм
  • так звані пікапи-гіганти з вантажопідйомністю 5500 кг, до яких можна чипляти легкові та вантажні причепи з масою до 17500 кг.

Пікапи JAC (моделі T6 та T8), які пропонує компанія “УкрАвтоКомплект”, за типом кабіни є середніми (4 двері, 5 пасажирських місць), а за габаритами – повномірними (довжина авто 5315/5325 мм відповідно). Такі автівки використовуються як:

  • вантажопасажирські машини для потреб приватних осіб (мисливство, рибалка, туризм)
  • комерційний транспорт (спеціалізація під особливості галузі)
  • базові автівки для встановлення підйомних механізмів (автогідропідйомники, крани-маніпулятори).

Чому енергетики та силовики обирають пікапи?

Нещодавно компанія “УкрАвтоКомплект” для енергетиків Полтавської області відвантажила крупну партію середніх повномірних пікапів JAC T6. 18 повнопривідних пікапів азійського походження стали однією з найкрупніших партій таких спецавтомобілів, якими користуватимуться полтавські енергетики. Автомобілі з пасажирським салоном на 5 місць (з урахуванням водія) мають 1-тонний вантажний відсік, який закрито кунгом для захисту інструментів та обладнання, яке перевозитимуть працівники “Полтаваобленерго”.

Пікап JAC T6

Здавалось би, чому полтавчани не обрали аналогічні позашляховики з повним приводом або не взяли аналогічні малотоннажні вантажівки з вантажно-пасажирськими фургонами? Чому саме на пікапи пав вибір працівників критичної інфраструктури? І взагалі, статистика продажів пікапів у 2022-2023 свідчить, що попит на нові пікапи в Україні невпинно збільшується: згідно новин та статистики ІАГ “Автоконсалтинг”, власниками великої кількості пікапів (як нових, так і з пробігом) від відомих торгових марок стали інші регіональні енергетичні компанії, ДСНС, а також військові.

Причина такого продуманого рішення щодо закупівлі пікапів замість позашляховиків або вантажівок доволі проста:

  1. По-перше, вартість аналогічного за параметрами традиційного позашляховика з Європи або Азії буде вище ніж на пікап JAC T6 ціна, наприклад. Тому таке придбання значно зекономило кошти наших українських платників податків (тобто нас з вами), адже крупні державні закупівлі автомобілів виконуються за рахунок податкових відрахувань та оплачуваних за електроенергію тарифів.
  2. По-друге, аналогічна за параметрами вантажівка-“малотоннажка” з виготовленим фургоном, який матиме пасажирське та вантажне відділення, буде більш громіздкою та важкою, ніж повномірні середні пікапи JAC.
  3. Резюмуючи, сучасний повномірний пікап вдало поєднує в собі компактність та високу прохідність повнопривідних позашляховиків та можливість подібно більш громіздкій та важкій вантажівці транспортувати до 1000 кг у місткому спеціальному багажному відділенні.

Світлини та відео – власні та з Autoconsulting.UA.