Вибір самоскида для перевезення сипучих вантажів

03.04.2021

Самоскид – вантажівка з бортовим кузовом і автоматичним вивантаженням в дві, одну або три сторони в залежності від конструкції спецтехніки. Він використовується для транспортування сипучих матеріалів, ґрунту, великогабаритних вантажів, вивіз сміття тощо. З огляду на різні характеристики машини, до його вибору слід поставитися з відповідальністю.

Критерії вибору самоскида для транспортування сипучих вантажів

Самоскид використовується для перевезення і автоматичного вивантаження піску, керамзиту, зерна, відсів, грунту, землі, вторинного щебеню, цегляного бою, будівельного сміття, а в зимовий час – снігу. Першим критерієм вибору спецтехніки буде вантажопідйомність і обсяг кузова.

Залежно від цих характеристик розрізняють:

  • Малотоннажні машини, здатні перевозити вантаж до 10 т.
  • Средньотоннажні – самоскиди з вантажопідйомністю від 10 до 20 т.
  • З високою вантажопідйомністю. Ваговіз здатний перевозити сипучі матеріали масою більше 20 т.

Серед усіх видів самоскидів (зчленованих, кар’єрних, позашляхових) в Україні користуються попитом універсальний транспорт вантажопідйомністю 8-12 тонн.

Варіанти розвантаження вантажівки

Іншим критерієм вибору самоскида є тип розвантаження. Він буває:

  • заднім;
  • двостороннім;
  • примусовим;
  • боковим (з правого або лівого боку)
  • тристоронньою;
  • за допомогою кузова, перевертається, тобто нахилом.

Найчастіше використовуються машин з всебічно-універсальною системою розвантаження (в три сторони). Такий ваговіз зможе вивантажити матеріал без здійснення додаткових маневрів на об’єкті.

Клас екологічності і прохідність техніки

Прохідність самоскида дозволяє використовувати вантажівка не тільки в межах міста, але і в заміських умовах – по бездоріжжю. Часто шлях машини пролягає по пухких грунтах. В цьому випадку краще вибрати повнопривідний самоскид, але це підвищить витрату палива.

Важливо враховувати клас з екологічних критерієм при пошуку самоскида для транспортування сипучих вантажів. Припустимо, в Європі будь-яка спецтехніка не повинно нижче Євро 5. Так що при виборі того ж Євро 2 можна експлуатувати машину тільки в межах України без виїзду за кордон.

До допоміжних критеріїв вибору відносять тип двигуна, наявність причіпного пристрою і маніпулятору, тип підвіски, коробка передач і ін. Все це може вплинути на вартість оренди і подальшу експлуатацію вантажівки.