Як обрати гусеничний бульдозер в лінійці TM Zoomlion
До основної переваги знаної азійської торгової марки Zoomlion слід відзначити різноманітність модельного ряду. Адже китайський бренд Зумліон пропонує як потужні трактори та автокрани, купити які можна в компанії “УкрАвтоКомплект”, так і широку лінійку різноманітних видів землерийної техніки, як то:
- гусеничні екскаватори, про які можна прочитати в статті тут
- колісні міні-навантажувачі
- гусеничні бульдозери, можливості яких сьогодні обговоримо докладніше, а також навчимося обирати модель з технічними характеристиками та видами навісного обладнання, які безвідмовно та ефективно вирішуватимуть задачі вашого бізнесу. Побалакаємо і про види робіт, які виконує бульдозер, та звернемо увагу на особливості та діапазон застосування цього виду землерийної спецтехніки.
Які бувають бульдозери?
Отже, давайте спочату відповімо на найпростіше питання: які машини називають бульдозерами? Це спецтехніка, яка має колісний або, як у нашому випадку, гусеничний хід, основний робочий орган – це фронтальний відвал, який керується за допомогою гідравлічної системи.
Будь-який бульдозер використовується, аби співпрацювати із складними ґрунтами. Машина застосовується аби підготувати територію, розпланувати і зформувати насип. Також бульдозери використовуються для того, щоб навпаки розчистити майданчик. Окрім фронтальних відвалів використовують додатково:
- розпушувачі
- ріжучі елементи
- інші види навісного обладнання.
Основні види робіт, для яких потрібний бульдозер:
- будівельно-землерийні
- нагрібання ґрунту або сміття в навантажувач за допомогою неширокого сферичного відвалу
- підрізування кущів за допомогою гострої кромки відвалу
- викорчовування пнів, валунів за допомогою гострих зубів на відвалі
- робота на сміттєзвалищах за допомогою відвалу з козирком та високою вертикальною частиною
- рятувальні роботи – бульдозери здатні працювати в екстремальних умовах.
Резюмуючи: якщо у вас є потреба перемістити ґрунт, розчистити територію та прискорити землерийний процес, тоді варто купити бульдозер. Zoomlion пропонує декілька базових моделей, які, в свою чергу, відрізняються різноманітністю модифікацій за рахунок використання різних видів навісного обладнання.
У всьому світі ранжування бульдозерів відбувається за тяговими характеристиками. Клас тяги (або тяговий клас) є мірилом можливості застосування бульдозерів для виконання задач різного рівня складності:
- Клас 0,9 тс (тягове зусилля вимірюється в тонна-силах або в кілоньютонах кН: 1 тс = 10 кН). До цього діапазону входят компактні та малогабаритні моделі, які варто обирати для будівництва та процесів із переміщенням сипких матеріалів.
- Клас 1,4-4 тс. Це легкі моделі, які застосовують для виконання робіт в сільському господарстві. Такі бульдозери працють із складними ґрунтами (рівень щільності 1-2).
- Клас 6-15 тс. До цього класу входять найбільш затребувані моделі, які придатні для виконання складних задач і роботи з ґрунтом з рівнем щільності до 4.
- Класи >15 тс (наразі нараховують 18 тягових класів для всіх видів спецтехніки, зокрема бульдозери мають 5 діапазонів тягових класів, а трактори – 8-10 залежно від галузі використання). Спеціалізовані важкі (тяговий клас складає 25-35 тс) використовуються в промисловості та дорожному будівництві.
- Надважки бульдозерні машини (понад 35 тс ), які використовуються в важкій промисловості, крупному дорожному будівництві, для роботи в кар`єрах тощо.
Як визначити тяговий клас бульдозера Zoomlion?
Спробуємо на прикладі моделі ZOOMLION ZD160(S)-3: дивимось її технічні характеристики і знаходимо значення тяги – вона складає 152 кН. Для визначення тягового класу нам потрібно отримати значення в тс, отже, ділимо 152 на 10 і отримаємо тягове зусилля, що дорівнює 15,2 тс. Умовно можемо віднести цю модель як до тягового класу у діапазоні 6-15 тс, але цей бульдозер може вважатись і важким, тобто у нього є потенціал використання для більш потужних задач.
Що стосується моделі ZOOMLION ZD220(S)-3, яка має максимальне тягове зусилля 230 кН (23 тс), то цей бульдозер максимально наближено до категорії важких моделей.
Ранжування бульдозерів також роблять за типом вибору ходу:
- Самохідні гусеничні машини найбільш придатні виконувати рух та виконання робіт на нестабільній поверхні. Гусеничний хід не створює занадто сильного тиску на поверхню ґрунту, тому навіть найважчий бульдозер не просяде і не загрузне на хисткому ґрунті.
- Використання мобільних колісних бульдозерів притаманне для робочих майданчиків в містах, так як коліса не псують дорожне покриття і тому машина вільно пересувається в будь-який район міста.
Ще є різновидність бульдозерів за типом виконання, а саме – стандартні, болотяні та лісові. Наприклад, болотяний бульдозер використовують для роботи із м`якими ґрунтами, для машин цього типу характерні більш широкі тракі, ці моделі використовують для виконання важких робіт в нестабільних умовах.
Лісові бульдозери застосовуються на ділянках із складним рельєфом, вони мають потужну ходову конструкцію, аби ефективно долати підйоми та перешкоди. В лісових машинах є навісне обладнання: розпушувач, який призначено для підготовки, обробки, розпушування кам’янистих, мерзлих грунтів, що злежалися, та лебідка, яку використовують для перетягування дерев у лісі. Лісові бульдозери Зумілон сьогодні набули широкого поширення у цивільному та дорожньому будівництві, нафтогазовидобувній галузі, енергетичній, металургійній промисловості, у сільському та лісовому господарствах.
Слід відзначити, що торгова марка Зумліон пропонує бульдозери як в стандартній версії, так і в модельному ряду присутні ті модифікації, що за типом виконання робіт підходять під визначення “болотяні” або “лісові”.
На що треба звернути увагу, коли робиш вибір моделі бульдозера?
Як вже було сказано вище, тяговий клас та тип ходу визначають відповідно рівень складності та місце робіт бульдозера. Це перші параметри, які визначатимуть ваш вибір. Зверніть більше уваги на безпеку, якщо плануєте працювати в кар’єрах – необхідно подбати про наявність системи захисту бульдозерів від перекидання.
Крім того, важливими параметрами вибору є:
- Маса машини: чим складніше роботи (наприклад, із щільним ґрунтом), тим більшу масу має мати ваш бульдозер.
- Тип та емність переднього відвалу. Залежно від умов роботи можна встановити додаткові типи відвалів: сферичний, напівсферичний, кутовий, для полігонів. Відвали, в свою чергу, ділять на поворотні та ті, що мають нахил. Прямими відвалами можна виконувати такі роботи, як розробка немерзлого ґрунту, легкого скельного ґрунту. За допомогою сферичного можливе переміщення великих обсягів легені ґрунту. Напівсферичний, відповідно, включає можливості двох попередніх. Щільні ґрунти оброблюють за допомогою відвалів, що мають меншу місткість; на добувних кар’єрах надщільні ґрунти переміщують прямими відвалами, в інших випадках достатньо напівсферичного.
- Види додаткового навісного обладнання: лебідка, мульчер, розпушувач, корчувальник пнів.
- Потужність двигуна впливає на продуктивність машини.
Чим бульдозер відрізняється від гусеничного трактора?
По суті відмінність лише одна: бульдозер оснащений відвалом для горизонтального переміщення сипких вантажів. Загалом він є трактором на гусеничному (іноді — і на колісному) шасі, на який встановили робочий інструмент. Будь-який трактор можна перетворити на бульдозер, якщо встановити фронтальний відвал.
У чому різниця між екскаватором та бульдозером?
Екскаватор обладнується ковшем, який може підніматися нагору і заглиблюватися в ґрунт. А бульдозер має іншу комплектацію – замість ковша у нього фронтальний відвал. Щит з металу зрізує ґрунт пошарово і горизонтально переміщає його поверхнею землі.
Світлини – від офіційного постачальника та інтернет.