Які машини має право забрати на штрафмайданчик евакуатор, який перебуває на чергуванні?

29.01.2024

Окрім патрульної поліції на міських шляхах України за виконанням ПДР (Правила дорожнього руху) слідкує такий вид спецтранспорту, як евакуатор. Купити спецтехніку для транспортування автівок, які «завинили», можна в нашій компанії.

Ми пропонуємо на базі вантажних шасі відомих світових виробників наступні види евакуаторів:

  • Евакуаторні платформи, на які оштрафовані або пошкоджені автівки затягує спеціальна вантажна лебідка, а з`їзд авто з платформи відбувається під нахилом за допомогою приставних або знімних апарелей.
  • Евакуаторні платформи з кранами-маніпуляторами: затягування та знімання транспортних засобів, які перевозяться, виконується за допомогою крано-маніпуляторної установки із спеціальної евакуаторної серії з особливостям в конструкції стріли. В нашому онлайн-каталозі представлено евакуаторні крани-маніпулятори від HC Industries.

Іноді може виникнути ситуація, коли ви будете дуже зацікавлені в тому, щоб скористатись послугами евакуаторів, якщо ваша автівка раптом зламається або потрапить в ДТП. В інших випадках для тих, хто є автолюбителем, важливо знати, як запобігти потраплянню вашого авто на платформі евакуатора на штрафний майданчик внаслідок порушення ПДР через неправильне паркування та перешкоджання пішоходам та іншим учасникам руху.


Коли у інспекторів з паркування є привід застосувати евакуатор для вашої автівки?

Зазвичай евакуатори перебувають на службі у так званих інспекторів з паркування, які мають повноваження тимчасово затримати ваш транспортний засіб і відвезти його за допомогою платформи евакуатора на спеціальний штрафний майданчик.

Повноваження інспектора з паркування регламентуються статтею 265-4 КУаАП:

  1. Згідно ч.3 ст.122 КУпАП можна застосувати евакуатор у випадку порушення правил зупинки або стоянки на смузі, яку виділено під міський громадський транспорт та маршрутні транспортні засоби.
  2. Згідно ч.7 ст.122 КУпАП не можна займати місця, які призначено для зупинки або стоянки електротранспорту, а також згідно ч.8 ст.122 КУпАП не можна створювати перешкоди на місцях паркування транспортних засобів, які мають електродвигун.
  3. Згідно ч.2 ст.151-1 КУпАП заборонено залишати свою автівку на місцях безоплатного паркування, якщо ви не маєте відповідних пільгових дозволів.
  4. Також згідно ч.3 ст.122 КУпАП евакуатор забере ваш транспортний засіб, якщо ваша автівка перешкоджатиме дорожньому руху або створюватиме загрозу безпеці інших учасників руху та пішоходам.

Ваша автівка 100% заважає іншим учасникам руху та пішоходам у наступних випадках:

  • Ви поставили авто на проїзній частині, яка має два або більше рядів.
  • Ви залишили автівку там, де це заборонено: на залізничному переїзді, трамвайній колії, мосту, пішохідному переході або ближче 10 м по обидві сторони від місця розташування переходу.
  • Автівку залишено на проїжджій частині, і відстань між суцільною лінією розмітки та автівкою менше за 3 м.
  • Не залишайте автівку ближче 30 м від зупинки громадського транспорту; ближче 10 м від місця виконання дорожніх робіт і безпосередньо там, де вже ведуться роботи; в місці, де ускладнено роз`їхатись або об`їхати зупинений та залишений вами транспортний засіб.
  • Вашу автівку мають право забрати на штрафний майданчик, якщо вона заважає і робить неможливим продовжувати рух іншим учасникам руху та пішоходам.
  • Не слід ставити автівку на дорожній смузі, яку виділено для руху громадського транспорту та маршрутних таксі; на доріжці, яка має спеціальну розмітку для руху велосипедів.
  • Дотримуйтесь «етикету» на місцях для паркування: треба ставити своє авто так, аби не блокувати проїзд по двох або більше смугах руху.

Навіть якщо ви і є порушником, і ваша автівка вже стоїть на платформі евакуатора, інспектор з паркування має виконати наступні вимоги, які захищають ваші права:

  • Під час тимчасового затримання вашого авто місце неправильного розташування транспортного засобу має бути зафіксовано (зафільмовано на фото або на відео). Ця процедура передбачає обов`язкове складання акту огляду та тимчасового затримання автівки.
  • Відповідні підрозділи Національної поліції України мають бути невідкладно проінформовані інспектором, який виконує тимчасове затримання авто. Ця інформація дублюється на офіційному веб-сайті Нацполіції.
  • Ви одразу зможете повернути свою оштрафовану автівку, як тільки виконаєте оплату штрафу за скоєне правопорушення та вартість послуг евакуатора та платного зберігання на штрафному майданчику.
  • Якщо під час тимчасового затримання авто вище наведені пункти було не виконано або пошкодили вашу автівку під час евакуації чи зберігання, ваші збитки мають бути відшкодовані.

Фото – власні, партнерські та інтернет.