Нетривіальні проєкти переобладнання: самоскид стане тягачем з напівпричепом

03.07.2023

Нашій компанії під час спілкування з потенційними клієнтами доводиться стикатися як з найпростішими задачами (ми нещодавно повідомляли про продаж самоскидів, а також виготовлення тентованого бортового спецавтомобіля УАК АБ-6), так і з доволі нетривіальними, більше того, – надскладними проєктами, в яких потрібно втручатись в конструкцію базової вантажівки (якщо пам’ятаєте, нам на базовій машині для автогідропідйомника УАК-18/5 вдалось власними ресурсами зробити із денної кабіни 5-місну двурядну).


Вхідні дані нового проєкту

Ось, пропонуємо вашій увазі цікавий проєкт переробки 20-тонного самоскида “ківш”, що має колісну формулу 6х4 та монтажну довжину рами примірно 4,5 м. Конструкторам “УкрАвтоКомплект” поставлено задачу зробити із самоскида із заднім розвантаженням (які ще є в достатній кількості в Україні в залишках з 2021 року) більш багатофункціональний автомобіль, а саме: сідловий тягач, у якого за кабіною встановити італійський кран-маніпулятор HC Industrie потрібної вантажопідйомності для виконання вантажно-розвантажувальних робіт.

Переобладнання тягача на самоскид – це популярна послуга, яка дає змогу перетворити звичайну машину на техніку спеціального призначення. А ось зворотня задача переобладнати самоскид на тягач зустрічається не так часто. Проте, переобладнання самоскида на тягач є доцільним, щоб мати можливість чіпляти на тягач різноманітні напівпричепи: бортові, самоскидні, цистерни тощо. Таким чином, замовник проєкту отримає автопоїзд і зможе мати не тільки самоскид, але й бортовий автомобіль, зерновоз, бензовоз, контейнеровоз, рефрижератор тощо. Кузов-самоскид має місткість 15,4 м3, а ось місткість кузова напівпричепа може бути набагато більшою.

6501С5-584-000

Завдяки посиленій рамі та міцній підвісці з амортизаторами самоскидне вантажне шасі з кузовом “ківш” може виконувати поставлені транспортні завдання на дорогах різних категорій:

  • Технічно дозволена загальна вага автомобіля 33500 кг
  • Розподіл технічно допустимої загальної маси автомобіля, кг:
    • – на передню вісь 7 500
    • – на задній міст 26 000
  • Повна маса автомобіля у спорядженому стані, кг 12 925
  • Колісна база 3200+1400 мм, монтажна довжина 4,44 м
  • Габаритні розміри в довжину не перевищують 7,55 м.

Роботи, які потрібно виконати

Стислий регламент робіт, які потрібно виконати, щоб переобладнати самоскид у сідельний тягач:

  • встановити електро-пневмо-виводи на причіп;
  • встановити сідельно-зчіпний пристрій (СЗП);
  • встановити кран керування гальмами причепа;
  • встановити розетку ABS.

Отже, більш докладно перераховуємо, які роботи доведеться виконати:

  1. Зняти самоскидний кузов “ківш”, кузовний підрамник та відповідне електричне та гідравлічне обладнання.
  2. Виготовити новий підрамник (або внести конструктивні зміни в той, що був під самоскидним кузовом), встановити сідельно-зчіпний пристрій, за допомогою якого будуть агрегатуватись до тягача різноманітні напівпричепи, вивеcти гальмівні шланги, встановити та налаштувати електрику та пневматику.
    самоскид в тягач
    самоскид в тягач самоскид в тягач
  3. За кабіною вантажівки розмістити шарнірно-зчленовану крано-маніпуляторну установку HC з Італії (рекомендована модель НС 150 A2, яка має максимальний вантажний момент 13,5 тм, максимальну вантажопідйомність 4890 кг на мінімальному вильоті 2,73 м, максимальний гідравлічний виліт – 7,82 м (максимальне навантаження 1690 кг), кількість секцій – 2).
    HC 150
  4. Визначитись, на яке навантаження (маємо на увазі які види напівпричепів можна використати) розраховано зроблений тягач, шасі якого до переобладнання мало повну масу 33,5 т та допустиму вантажопідйомність до 20,5 т.
    Ключові параметри зробленого сідлового тягача:
    – Допустиме навантаження на передню вісь, кг – 7500
    – Допустиме навантаження на спарену вісь, кг – конструктивно 22000
    – Повна маса автопоїзда, кг – 40000
    – Висота СЗП, мм – 1250 мм. Цей параметр впливає на види напівпричепів, які можна доєднати до тягача.
    – Навантаження на сідло, кг – 10500 кг. Цей параметр також впливає на види напівпричепів, які можна доєднати до тягача.
  5. Провести необхідні випробування, отримати сертифікат на вантажівку в новому статусі і надати покупцеві усі необхідні дозвільні документи для реєстрації тягача (автопоїзда) у відповідних державних інститутах. Власне, переоформлення спецтехніки в Україні є етапом, який складнішим за всі вищеперелічені роботи з переобладнання. Проте наша компанія має великій досвід простих рішень для надскладних задач.

Далі буде… Слідкуйте за нашими новинами, незабаром ми зможемо продемонструвати, хто в Україні вже купив подібне переобладнання.

Світлини: джерело інтернет