Як правильно завантажити машину з КМУ
Ця стаття буде цікава та корисна тим, хто займається або стикається в своїй діяльності з транспортними перевезеннями та вантажопідіймальними роботами. Якщо вже маєте бортовий автомобіль з краном-маніпулятором, або тільки в планах купити кран-маніпулятор для встановлення на обраний транспортний засіб, варто ознайомитись, які є загальні правила розташування вантажів в кузові автомобіля з краном-маніпулятором.
Порядок розміщення вантажу на борту крана-маніпулятора
Будь-які вантажно-розвантажувальні роботи виконуються відповідно до технологічної карти, в якій даються вказівки щодо виконання цього виду робіт, встановлюються вимоги до техніки безпеки, прописуються правила завантаження платформи маніпулятора.
Замовнику не обов`язково досконально вивчати весь документ, проте знання загальних правил завантаження платформи маніпулятора не буде зайвим:
- Вага вантажу, що транспортується, не повинна перевищувати вантажопідйомність транспортного засобу. Тому вибір маніпулятора слід починати з визначення ваги вантажу, який ви маєте намір перевозити.
- Якщо вага вантажу максимально допустима для даного крана-маніпулятора, то його центр ваги повинен збігатися з центром платформи.
- Завантаження платформи слід розпочинати від переднього борту кузова (по ходу вантажного авто). Вантаж рівномірно розподіляється по всій площі вантажної платформи. Вивантаження здійснюється у зворотному порядку – від заднього борту платформи до переднього.
Загальні правила розміщення вантажів у кузові КМУ
Процес транспортування вантажів слід розпочинати з дотримання правил їх розміщення на платформі, щоб уникнути поломки кріплень, пошкодження товарів та створення аварійної ситуації на дорозі.
- Починати навантаження слід з найбільших та найважчих вантажів. Вони розташовуються вдоль кузова якомога ближче до його центру.
- Вантажі, що мають невелику масу, розміщуються на більш важких вантажах.
- Довгомірні вантажі (труби, сталевий прокат, лісоматеріали та ін.) розміщуються в кузові таким чином: спочатку укладають найдовші, потім коротші. У кожному окремому шарі мають бути вантажі однакової длини та товщини.
- Для завантаження плоских виробів зі складною геометричною конфігурацією використовують спеціальні стійки-трапеції, до яких вантаж кріпиться у вертикальному положенні (наприклад, віконні блоки та двері).
- Так звані ложементи використовуються для транспортування, наприклад, опор, паль та стовпів, для закопування яких буде рити ями бурокран (спецтехніка, яка має шнековий бур на кінці стріли тросового крана-маніпулятора). Взагалі, ложементи для перевезення опор – це надійні металеві конструкції, які служать для перевезення довгомірних вантажів, опор та стовпів ЛЕП до місця їх подальшого встановлення. Їх кріплять до борту автомобіля, що легко зробити наявним краном-маніпулятором. Таким чином, опори легко не лише транспортувати, а й вивантажувати. Крім цього, вони ще дозволяють заощадити, адже не потрібно залучати спеціальну техніку. Вся конструкція легко та швидко знімається, коли в ній немає потреби.
Крани-маніпулятори HC Industrie в Україні
на галузевих виставках та презентаціях
15-17 жовтня
14-16 травня
В наших інших матеріалах:
- Які бізнеси потребують застосовувати крани маніпулятори?
- Які навички та дозволи потрібні для керування роботою крана-маніпулятора?
- Ознаки перевантаження на повному вильоті стріли крана-маніпулятора (готується).
- Рекомендації з експлуатації КМУ за різних температур (готується).
Фото – джерело інтернет та власні.